Jiná perspektiva: Spaceworkers (PT) Podívejte se na architekturu odjinud!

Jiná perspektiva: Brandlhuber+ (DE) + Spaceworkers (PT)

Nekopírují vzory, nachází jedinečný pohled, inovují… Podívejte se s námi na architekturu odjinud! Zveme vás na podzimní cyklus přednášek o architektuře na téma Jiná perspektiva.

Představí se Thomas Burlon z německého studia Brandlhuber+ Emde, Burlon, které patří mezi nejprogresivnější ateliéry současnosti. Pozornost přitahují svým neortodoxním přístupem k architektuře. Věnují se především renovacím starých budov, které radikálně přestavují. Jedním z takových nejznámějších objektů je Antivilla nedaleko Berlína, jež na první pohled zaujme betonovou fasádou a konceptem vybouraných otvorů místo klasických oken. Budova si díky svému nekonvenčnímu vzhledu zahrála v několika reklamách.

Druhými přednášejícími jsou Henrique Marques & Rui Dinis z portugalského studia Spaceworkers®. Portugalská architektura v současné době patří mezi jedny z nejvíce oceňovaných. Spaceworkers® získali několik významných ocenění, například v roce 2017 dostali cenu Stavba roku 2017 webového portálu Archdaily. Do Prahy přijedou z Mnichova, kde si den před přednáškou převezmou další ocenění za svoji tvorbu. Na přednášce budou hovořit o své tvorbě a o důležitosti propojení architektury a krajiny, v níž se nachází.

Po skončení přednášky promítáme film Axolotl Overkill, jenž se natáčel mimo jiné v Antiville!

Přendáška portugalských architektů je výsledkem spolupráce Portugalského centra a sdružení Kruh.

Vstupné 100 / 80 Kč (senioři).
Přednáška bude v angličtině bez tlumočení.
Více informací na www.kruh.info