O knihovně

OTEVÍRACÍ DOBA

Knihovna Portugalského centra v Praze bude uzavřena ve dnech 6. dubna a 10. dubna 2023 z důvodu velikonočních prázdnin Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

pondělí:                        14:00-17:00
úterý:10:00-13:00   14:00-20:00
středa:10:00-13:00   14:00-17:00
čtvrtek:10:00-13:00   14:00-17:00

Knihovna Portugalského centra Institutu Camões v Praze je prostorem otevřeným všem, kteří mají zájem seznámit se s kulturami lusofonního světa prostřednictvím literatury, hudby a filmu. Knihovna nabízí celkem více než 2500 titulů – knih rozdělených do různých tematických kategorií (portugalská, brazilská a africká lusofonní literatura, historie, kultura, lingvistika, učebnice, dětská literatura), kompaktních disků s hudbou a poezií a nosičů DVD s nejzajímavějšími filmy současné filmové produkce zemí CPLP (Společenství portugalsky mluvících zemí).

V prostorách knihovny mají čtenáři také k dispozici portugalské a brazilské noviny a časopisy, volný přístup k internetu a k dalším studijním materiálům. Jsou zde pořádány odborné přednášky, diskusní večery a prezentace studentských prací, besedy se spisovateli a překladateli a jiné aktivity. Knihovna je také jedním z hlavních iniciátorů šíření lusofonní kultury a za tímto účelem rozvíjí spolupráci s univerzitami a dalšími institucemi téměř po celé České republice.

Výpůjční doba většiny knih (absenční výpůjčka):  1 měsíc

Výpůjční doba DVD, CD a učebnic (absenční výpůjčka): 14 dní

Žádost o prodloužení výpůjční doby: e-mailem na biblioteca@institutocamoes-praga.cz

Pokuta za opoždění vrácení výpůjček: 2 Kč za každý den opoždění a každou výpůjčku

ONLINE KNIHOVNA

Od května 2020 používáme elektronický systém Online knihovna. Vyhledávat v našem katalogu a otevřít si vaše čtenářské konto tak můžete kdykoliv a kdekoliv. Více informací najdete v návodu ke stažení. V případě jakýchkoliv dotazů či problémů nám prosím napište e-mail na adresu biblioteca@institutocamoes-praga.cz.

PŘÍSTUP DO ONLINE KNIHOVNY

 
DOPORUČUJEME