O knihovně

Milí čtenáři, s radostí vás informujeme, že Knihovna Portugalského centra v Praze je od pondělí 11. května 2020 opět otevřena veřejnosti. Otevíráme ve speciálním režimu za dodržování všech hygienických a zdravotních opatření.

Máme také nový online knihovní systém, který vám umožňuje vyhledávat a rezervovat knihy v našem katalogu, zobrazit vaše čtenářské konto a prodlužovat výpůjčky. Více informací najdete v návodu ke stažení.

Vzhledem k současné situaci vás prosíme, abyste systém využívali pro rezervaci knih, které si chcete vyzvednout u nás v knihovně. Pokud budete mít při rezervaci potíže nebo pokud ještě nejste registrovaní u nás v knihovně, napište nám prosím e-mail na adresu biblioteca@institutocamoes-praga.cz.

Upozorňujeme, že knihy, které máte v tuto chvíli vypůjčené, nemusíte vracet ihned po otevření knihovny. Jejich výpůjční doba byla automaticky prodloužena po dobu uzavření knihovny.

Návštěvníci knihovny musí při vstupu do budovy podepsat čestné prohlášení o bezinfekčnosti, které vyžaduje Filozofická fakulty Univerzity Karlovy. Nezbytné je také zakrytí úst a nosu a použití dezinfekce.

Otevírací doba knihovny je dočasně omezena:

pondělí  15:00 – 17:00

úterý      10:00 – 12:00

středa     15:00 – 17:00

čtvrtek   10:00 – 12:00

 

OTEVÍRACÍ DOBA

pondělí:                         14:00-17:00
úterý: 10:00-13:00   14:00-17:00
středa: 10:00-13:00   14:00-17:00
čtvrtek: 10:00-13:00   14:00-20:00

Knihovna Portugalského centra Institutu Camões v Praze je prostorem otevřeným všem, kteří mají zájem seznámit se s kulturami lusofonního světa prostřednictvím literatury, hudby a filmu. Knihovna nabízí celkem více než 2500 titulů – knih rozdělených do různých tematických kategorií (portugalská, brazilská a africká lusofonní literatura, historie, kultura, lingvistika, učebnice, dětská literatura), kompaktních disků s hudbou a poezií a nosičů DVD s nejzajímavějšími filmy současné filmové produkce zemí CPLP (Společenství portugalsky mluvících zemí).

V prostorách knihovny mají čtenáři také k dispozici portugalské a brazilské noviny a časopisy, volný přístup k internetu a k dalším studijním materiálům. Jsou zde pořádány odborné přednášky, diskusní večery a prezentace studentských prací, besedy se spisovateli a překladateli a jiné aktivity. Knihovna je také jedním z hlavních iniciátorů šíření lusofonní kultury a za tímto účelem rozvíjí spolupráci s univerzitami a dalšími institucemi téměř po celé České republice.

Výpůjční doba většiny knih (absenční výpůjčka):  1 měsíc

Výpůjční doba DVD, CD a učebnic (absenční výpůjčka): 14 dní

Žádost o prodloužení výpůjční doby: e-mailem na biblioteca@institutocamoes-praga.cz

Pokuta za opoždění vrácení výpůjček: 2 Kč za každý den opoždění a každou výpůjčku

 

ONLINE KNIHOVNA

Od května 2020 používáme elektronický systém Online knihovna. Vyhledávat v našem katalogu a otevřít si vaše čtenářské konto tak můžete kdykoliv a kdekoliv. Více informací najdete v návodu ke stažení. V případě jakýchkoliv dotazů či problémů nám prosím napište e-mail na adresu biblioteca@institutocamoes-praga.cz.

PŘÍSTUP DO ONLINE KNIHOVNY

 

DOPORUČUJEME

Tato slideshow obsahuje JavaScript.