O knihovně

Naše knihovna (Na Příkopě 29, 4.patro) je nyní až do 15. července otevřená pro všechny. Při vstupu do budovy je nutné se prokázat antigenním testem ne starším než týden nebo potvrzením o prodělané nemoci Cov-19 ne starším 90ti dnů či potvrzením o první dávce vakcíny starší 22 dní. Přijďte si k nám vypůjčit něco pěkného na léto, budeme se na vás těšit!

Od 16. července do 12. září 2021 bude knihovna Portugalského centra v Praze uzavřena z důvodu letní pauzy.

OTEVÍRACÍ DOBA

pondělí:                        14:00-17:00
úterý:10:00-13:00   14:00-17:00
středa:10:00-13:00   14:00-17:00
čtvrtek:10:00-13:00   14:00-20:00

Knihovna Portugalského centra Institutu Camões v Praze je prostorem otevřeným všem, kteří mají zájem seznámit se s kulturami lusofonního světa prostřednictvím literatury, hudby a filmu. Knihovna nabízí celkem více než 2500 titulů – knih rozdělených do různých tematických kategorií (portugalská, brazilská a africká lusofonní literatura, historie, kultura, lingvistika, učebnice, dětská literatura), kompaktních disků s hudbou a poezií a nosičů DVD s nejzajímavějšími filmy současné filmové produkce zemí CPLP (Společenství portugalsky mluvících zemí).

V prostorách knihovny mají čtenáři také k dispozici portugalské a brazilské noviny a časopisy, volný přístup k internetu a k dalším studijním materiálům. Jsou zde pořádány odborné přednášky, diskusní večery a prezentace studentských prací, besedy se spisovateli a překladateli a jiné aktivity. Knihovna je také jedním z hlavních iniciátorů šíření lusofonní kultury a za tímto účelem rozvíjí spolupráci s univerzitami a dalšími institucemi téměř po celé České republice.

Výpůjční doba většiny knih (absenční výpůjčka):  1 měsíc

Výpůjční doba DVD, CD a učebnic (absenční výpůjčka): 14 dní

Žádost o prodloužení výpůjční doby: e-mailem na biblioteca@institutocamoes-praga.cz

Pokuta za opoždění vrácení výpůjček: 2 Kč za každý den opoždění a každou výpůjčku

ONLINE KNIHOVNA

Od května 2020 používáme elektronický systém Online knihovna. Vyhledávat v našem katalogu a otevřít si vaše čtenářské konto tak můžete kdykoliv a kdekoliv. Více informací najdete v návodu ke stažení. V případě jakýchkoliv dotazů či problémů nám prosím napište e-mail na adresu biblioteca@institutocamoes-praga.cz.

PŘÍSTUP DO ONLINE KNIHOVNY

 
DOPORUČUJEME