KULTURNÍ AKCE v ÚNOR 2020

VÝSTAVA + UDÁLOST 

BRAZÍLIE 

6 / 2 | 19H | CLP

Primeiro evento

Výstava fotografií s názvem Brazílie dokumentuje putování studentky Barbory Sýkorové po největším státu jihoamerického kontinentu. Tři cesty, na které se tato mladá fotografka vypravila v minulých letech, se pro ni staly inspirací jak v profesním, tak v osobním životě.

Po dokončení střední umělecké školy absolvovala Barbora Sýkorová obor Portugalistika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a nyní se věnuje studiu Iberoamerikanistiky. Její snímky zachycují brazilské metropole Rio de Janeiro a Salvador, pobřežní oblast Jericoacoara, proslulé hlavní město Brasília a město na středozápadě země Campo Grande. Větší část fotografií byla pořízena také ve státě Amazonas, ve městě Manaus a jeho okolí.

Expozice byla realizována ve spolupráci s filmovým festivalem Kino Brasil, který se každoročně koná v pražském kině Bio Oko a přináší českým divákům to nejzajímavější z brazilské kinematografie.

Fotografka Barbora Sýkorová se s námi totiž podělí o zážitky ze svých cest po Brazílii – nejprve formou cestovatelského vyprávění a následně prostřednictvím výstavy fotografií Brazílie, jejíž vernisáž ten večer proběhne.

 

UDÁLOST 

LUSO-AFRO-BRAZILSKÝ KARNEVAL

22 / 2 | 19H30 | Malostranská beseda 

Terceiro evento

Tradiční party Portugalského centra v Praze s živou hudbou z portugalsky mluvících zemí.

Součástí večera bude soutěž o nejlepší masku a tombola s cenami od našich partnerů. Těšit se můžete také na koktejl caipirinha a další gastronomické zážitky.

Přijďte si společně s námi užít rozmanitou kulturu lusofonních zemí!

Více informací již brzy.
Vstupné: 120 Kč (platí se na místě v hotovosti)