KULTURNÍ AKCE v ČERVNU 2020

UDÁLOST 

Den Portugalska, Camõese a portugalských společenství

10 / 6  | Facebook CLP a Facebook velvyslanectví

Velvyslanectví Portugalska v České republice a Portugalské centrum v Praze pořádají ve středu 10. června oslavy Dne Portugalska, Camõese a portugalských společenství. Program, organizovaný při příležitosti portugalského státního svátku, jsme rozhodli přesunout do online prostoru, abychom se mohli sejít v co největším počtu. Budete jej moct sledovat na facebookových stránkách obou pořadatelů.

PORTUGALSKÁ ŠKOLKA

Děti z Portugalské školky v Praze nám ukážou, že portugalština se v Česku pěstuje napříč generacemi. Společně se svými učiteli si pro nás totiž připravily hudební překvapení.

ROZHOVOR S VELVYSLANCEM PORTUGALSKA V ČESKÉ REPUBLICE:

PORTUGALSKO JAKO EVROPSKÝ, ATLANTICKÝ A GLOBÁLNÍ STÁT

18:30 (Praha) | 17:30 (Lisabon)

Při příležitosti oslav Dne Portugalska, Camõese a portugalských společenství bude dne 10. června od 18:30 hodin velvyslanec Luís de Almeida Sampaio mluvit o pozici Portugalska ve světě a odpovídat na vaše otázky.

Portugalsko jako evropský stát. Zeptejte se portugalského velvyslance na vztah Portugalska a současné Evropy.

Portugalsko jako atlantický stát. Zeptejte se portugalského velvyslance na vztah Portugalska a současné Atlantické aliance.

Portugalsko jako globální stát. Zeptejte se portugalského velvyslance na Portugalsko a globalizaci v době diskuze o mezinárodních dopadech krize, kterou si svět právě prochází.

Portugalsko se připravuje na převzetí předsednictví Evropské unie. Diskutujte 10. června s velvyslancem Portugalska v Praze.

KONCERT KAPELY SENZA

20:00 (Praha) | 19:00 (Lisabon)

Večer oslavující Portugalsko bude patřit kapele původem z Aveira. Živý přenos koncertu skupiny SENZA přinese do našich domovů originální fúzi lusofonních rytmů. Kromě tónů z portugalsky mluvících zemí se Catarina Duarte a Nuno Caldeira nechávají ovlivnit také hudbou, s níž se setkávají na cestách. Po dobu svého fungování od roku 2016 vystoupili na více než 80 pódiích po celém světě.

 

 

FESTIVAL

DNY EVROPSKÉHO FILMU: TECHNOBOSS

17 / 6 | 21H00 | Kino Lucerna (Vodičkova 36, Praha 1)

18 / 6 | 19H30 | Kino Pilotů (Donská 168/19, Praha 10)

27. Dny evropského filmu proběhnou v polovině června a jsou tak prvním filmovým festivalem, který se po rozvolnění vládních opatření v českých kinech uskuteční. V sekci Film a hudba budou mít diváci možnost zhlédnout portugalský snímek Technoboss.

Luís to má za pár. Přeborník přes bezpečnostní systémy půjde brzy do penze. Přesto vyráží na poslední obchodní cestu, na které si pořádně zazpívá.

Melancholická, výstřední, a především ohromně lidská muzikálová komedie. To je Technoboss, film, ve kterém je všechno trochu jinak, než očekáváte. Obchodní cestující montuje chybující bezpečnostní systémy, se smůlou a dlouhou chvílí bojuje písněmi… a režisér João Nicolau navíc do hlavní role obsadil neherce, který vypadá, že se pro plátno narodil.

Hrají: Miguel Lobo Antunes, Luísa Cruz, Mick Greer, Bruno Lourenço, Américo Silva

V portugalštině s anglickými a českými titulky.

Vstupenky můžete zakoupit na webu festivalu DEF.